Bilgi Sistemleri Tebliği Müşteri Bilgilendirmesi - Dijital Kanallarımızı Kullanmayan Müşterilerimiz

Bilgi Sistemleri Tebliği Müşteri Bilgilendirmesi - Dijital Kanallarımızı Kullanmayan Müşterilerimiz​

Bilgi Sistemleri Tebliği Müşteri Bilgilendirmesi - Dijital Kanallarımızı Kullanmayan Müşterilerimiz

1 Temmuz 2020 itibarıyla yürürlüğe girecek olan “Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hizmetleri Hakkında Yönetmelik’’ ile ekstre, dekont ve hesap özeti gönderimlerini etkileyen, veri güvenliği ve işlem kolaylığını gözeten yeni düzenlemeler hayata geçirilecektir.

Mevcut uygulamamızda, ekstre, dekont ve hesap özeti gibi hassas veri içeren dokümanlarını e-posta veya SMS üzerinden alan dijital kanal (Mobil ve İnternet Bankacılığı) kullanmayan müşterilerimize, Bankamız kayıtlarında yer alan iletişim bilgileri aracılığıyla ekstre, dekont, hesap özeti gibi gönderimlere devam edilecektir.

Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızı kullanarak, söz konusu verilere dilediğiniz zaman güvenli bir şekilde erişebilir, diğer bankacılık işlemlerinizi zaman ve mekan sınırı olmaksızın gerçekleştirebilirsiniz. İletişim Tercihlerinizi 444 8 444 İletişim Merkezimizi arayarak değiştirebilirsiniz.

Bu süreçte herhangi bir aksama yaşamamanız için 1 Temmuz itibariyle kanal kullanıcısı olmanız durumunda, bu bilgilerin SMS ve e-posta kanalından gönderilemeyeceğini hatırlatmak isteriz.