Güvenliğiniz Bizim İçin Önemli

Güvenliğiniz Bizim İçin Önemli​

Güvenliğiniz Bizim İçin Önemli

Sayın Müşterimiz, Bilgilerinizin güvenliği için aşağıdaki hususları önemle hatırlatmak isteriz.

 • Odeabank İnternet Şubesi’ne girmek için, cihazınızın adres çubuğuna kendinizin www.odeabank.com.tr yazarak giriş yapmanızı tavsiye ederiz. Tarayıcınızda sitenin güvenli bir web sitesi olduğunu gösteren kilit işaretinin olduğunun kontrolünü yapmanızı öneririz.
 • Odeabank Mobil uygulamasını indirmek için, cihazınızın mağazası üzerinden “Odeabank” yazarak uygulamayı bulmanızı ve sadece cihazınızın mağazası üzerinden uygulamayı indirmenizi tavsiye ederiz.
 • Online cihazlar üzerinden (internet/mobil şube) işlemler gerçekleştirirken, işlem yapılan sayfada, daha önceki bağlantılardan farklı bir görünüm veya sizden daha fazla bilgi istemesi gibi bir durum varsa, hiçbir işlem yapmadan 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi'ne bildirimde bulunmalısınız.
 • Cep telefonunuzu her zaman yanınızda bulundurun. SIM kartınızın veya telefonunuzun çalınması, kaybolması veya sizin haberiniz dışında SIM kart değişikliği yapılması halinde 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi'ni arayarak bilgi veriniz.
 • Tarafınıza ait İnternet ve Mobil Şube şifrelerinin güvenli bir şekilde korunmasına ve bu bilgilerin başkaları tarafından kullanmasına engel olacak önlemleri almanız gerekmektedir. Bilgilerinizin ele geçirilmesi veya iradeniz dışında gerçekleşen herhangi bir işlemi öğrenmeniz durumunda derhal 444 8 444 numaralı İletişim Merkezimizi arayarak bildirim yapmanız gerekmektedir.
 • Telefon numaralarınız, adres bilgileriniz veya e-posta gibi iletişim bilgilerinizi her zaman güncel tutunuz.
 • Bankacılık işlemlerinizi yaptığınız cep telefonu, tablet veya kişisel bilgisayarınızda virüs temizleme programınızın olduğundan ve programın güncellendiğinden emin olunuz.
 • Odeabank tarafından aradığını söyleyerek “hesabınızdan/kartınızdan işlem yapıldı. Bilginiz yoksa düzelteceğiz”, "Kredi kartı aidat iadesi yapacağız" veya “güvenlik amaçlı tutarları Merkez Bankası güvenli hesaba aktaracağız” diyerek Odeabank kredi kartı, internet/mobil bankacılık şifre ve bilgileriniz istenildiğinde veya hesabınıza giriş yaparak başka bir güvenli hesaba para göndermeniz talep edildiğinde herhangi bir bilgi paylaşımı veya finansal bir işlem gerçekleştirmeden görüşmenizi sonlandırınız.
 • Telefonda kendisini hakim, polis, savcı, avukat ve banka personeli olarak tanıtan ya da sosyal medya, e-posta üzerinden arkadaşlarınız ya da ticaret yaptığınız şirket gibi davranan dolandırıcılar arayabilir. Bankamız tarafından hiçbir şekilde müşterilerimizden sözlü veya yazılı olarak kişisel bilgiler ve bankamız ürün bilgileri talep edilmemektedir. Dolayısıyla, sizi arayan ve bilgilerinizi paylaşmanızı isteyen kişilere cevap vermemenizi önemle rica ederiz.
 • Bilinmeyen kaynaklardan gönderilmiş veya tanıdığınız kişilerden şüpheli konu başlıklarıyla gelen SMS, WhatsApp ve e-posta iletilerindeki öğelere tıklamayınız.
 • İnternette gördüğünüz gerçek olamayacak kadar iyi avantaj sunan kampanyalara tıklamayınız ve bankamızın resmi web sitesi, İnternet ve Mobil Şubesi haricinde sizden bilgi istenen kanallara bilgi girişi yapmayınız.