O’Art Sanat Yarışması, her disiplinden genç sanatçıları bekliyor

O’Art Sanat Yarışması, her disiplinden genç sanatçıları bekliyor​

O’Art Sanat Yarışması, her disiplinden genç sanatçıları bekliyor

Açıldığı günden bu yana modern sanatın temsilcilerini ağırlayan Odeabank’ın sanat platformu O’Art, bu yıl 2’inci kez düzenlediği Sanat Yarışması ile bir kez daha genç sanatçılara fırsat tanıyacak. Adaylar arasından belirlenecek 5 kişinin 10’ar bin TL’lik başarı ödülü ile ödüllendirileceği yarışmaya 29 Haziran’a kadar başvurulabilir.

Odeabank’ın sanat platformu O’Art’ın genç yeteneklere destek olmak amacıyla geçtiğimiz yıl başlattığı Sanat Yarışması, bu yıl 2’inci kez düzenleniyor. Gören, hisseden, eleştiren, süzgeçten geçirerek yaratan ve hayatı zenginleştiren genç sanatçılara yeni kapılar açmak amacıyla düzenlenen O’Art Sanat Yarışması, her disiplinden sanatçıya açık.

O’Art Sanat Yarışmasına, konu, teknik ve ebat sınırlaması olmadan, 35 yaş altı tüm sanatçılar, daha önce herhangi bir yerde sergilenmemiş eserleriyle katılabiliyor. 29 Haziran’a kadar, odeabank.com.tr adresi üzerinden başvurulabilecek olan yarışmanın jürisinde Odeabank Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Aslı Alıveren, İşadamı ve Koleksiyoner Emin Hitay, Sanat Tarihçisi ve Eleştirmen Doç.Dr. Esra Aliçavuşoğlu, Yeditepe Üniversitesinden Sanatçı ve Akademisyen Prof. Dr. Ferhat Özgür, Sanat Tarihçisi ve Yazar Prof. Dr. Kıymet Giray, İstanbul Art News Genel Yayınlar Direktörü Yasemin Bay ve O’Art Sanat Yönetmeni Özlem Alıcı yer alacak.

Başarı ödülü kazanan isimler, 21 Eylül 2017 tarihinde yapılacak sergi açılısında ilan edilecek. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 5 kişinin 10’ar bin TL’lik başarı ödülü ile ödüllendirileceği yarışma sonrası finale kalan eserler, O’Art’ta sergilenecek.

Geçtiğimiz yıl, O’Art Sanat Yarışması’na farklı disiplinlerden 750 sanatçı başvurmuş; juri değerlendirmesi sonrasında 26 eser, O’Art’ta sergilenmişti. Yarışmada, Ayşegül Doğan, Evren Selçuk, Gözde Kırksekiz, Özgür Demirci, Sümer Sayın’ın eserleri 10’ar bin TL tutarındaki başarı ödülüne layık görülmüştü.