“O’Art Sanat Yarışması Sergisi” O’Art’da kapılarını açtı

“O’Art Sanat Yarışması Sergisi” O’Art’da kapılarını açtı​

“O’Art Sanat Yarışması Sergisi” O’Art’da kapılarını açtı

Açıldığı günden bu yana modern sanatın temsilcilerini ağırlayan O’Art, bu kez genç yeteneklerin eserlerine yer veriyor. O’Art Sanat Yarışması’nda elemeyi geçen 26 genç sanatçının eseri, 29 Eylül’e kadar izlenebilir.

Odeabank’ın sanat platformu O’Art’ın, genç yeteneklere destek olmak amacıyla düzenlediği Sanat Yarışması sonuçlandı. 750 başvuru arasından jurinin belirlediği 26 eser, izleyicinin beğenisine sunuldu.

Odeabank’ın gören, hisseden, eleştiren, süzgeçten geçirerek yaratan ve hayatı zenginleştiren genç sanatçılara yeni kapılar açmak amacıyla düzenlediği O’Art Sanat Yarışması’na farklı disiplinlerden 750 sanatçı başvurmuştu. Odeabank Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Aslı Alıveren, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü Öğretim Görevlisi ve Sanatçı Prof. Aydın Ayan Sanatçı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü ve AICA International Sansür Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Burcu Pelvanoğlu, Sanatçı Emre Zeytinoglu ,Sanatçı Genco Gülan Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi Bölümü öğretim görevlisi Doç. Dr. Marcus Graf ve O’Art Sanat Yönetmeni Özlem Alıcı’dan oluşan jürinin 26 eseri sergilenmeye değer bulduğu yarışmada, Ayşegül Doğan, Evren Selçuk, Gözde Kırksekiz, Özgür Demirci, Sümer Sayın isimli sanatçıların eserleri de 10.000 TL tutarındaki başarı ödülüne layık görüldü. Yarışmacılar ödüllerini sergi açılışına özel düzenlenen kokteylde, jurinin elinden aldı.

Serginin açılış kokteylinde iş adamı Süleyman Kosif, Güray Akar ve Gizem Oflazoğlu ile Derya Bozovalı da katıldı.

Eserler, 29 Eylül’e kadar Etiler Odeabank Şubesi’nin 2. katındaki O’Art Sanat Galerisi’nde izlenebilecek.