Odeabank, 2021’nin ilk yarısında da istikrarlı büyümeye devam etti.

Odeabank, 2021’nin ilk yarısında da istikrarlı büyümeye devam etti.​

Odeabank, 2021’nin ilk yarısında da istikrarlı büyümeye devam etti.

Odeabank dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisinin süregelen etkilerine rağmen 2021’in ikinci çeyreğinde de önemli bir büyüme gerçekleştirdi. Kârlı ve istikrarlı büyümeye devam eden Odeabank, 2021 yılının ilk yarısının sonunda, geçtiğimiz yılın aynı döneminde 65 milyon TL seviyesinde olan net kârını %31 artışla 85 milyon TL seviyesine yükseltti.

TÜRKİYE’NİN genç, dinamik ve yenilikçi bankası Odeabank, 2021’in ikinci çeyreğinde de büyümesini hız kesmeden sürdürdü. Odeabank, 2021 yılının ilk yarısında, 2020 yılının aynı döneminde 65 milyon TL seviyesinde olan net kârını 85 milyon TL seviyesine yükseltirken toplam aktiflerini 43.5 milyar TL seviyesine ulaştırdı. Odeabank’ın brüt kredileri 24.1 milyar TL, mevduatları ise 28.5 milyar TL seviyesine ulaştı. Ticari kredilerdeki artışını 2021’nin 2. çeyreğinde de sürdüren ve ticari kredilerde özel mevduat bankalarının ortalamasının yaklaşık 2 katı büyüyen Odeabank’ın, aktif yapısının doğru yönetimi ve güçlü özkaynak yapısı sayesinde ana sermaye oranı %11,3 olurken, sermaye yeterlilik oranı ise %20,2 ile sektör ortalamasının üzerinde seyretti. Odeabank’ın gayri nakdi kredileri geçen yılın aynı dönemine göre %48 büyüyerek 7.3 milyar TL seviyesine ulaştı. Müşterilere sunulan çeşitli yatırım fonları seçenekleri ile ikinci çeyrek sonunda bankanın fon hacmi 2,7 milyar TL’ye ulaşırken, vadesiz mevduatın toplam müşteri mevduatı içindeki payı %19.5 seviyesine yükseldi, mevduat dışı yönetilen varlık rakamı ise 2019 yılsonuna göre yaklaşık 2 kat artış göstererek 3,8 milyar TL seviyesine ulaştı.

Mert Öncü; “Hedeflerimize ‘fijital bankacılıkla’ ulaşacağız”

Odeabank Genel Müdürü Mert Öncü, Odeabank’ın zorlu pandemi sürecinde başarılı büyüme ivmesini devam ettirdiğini vurgulayan açıklamasında; ”Dalgalı bir seyir izleyen ve en kısa sürede bitmesini dilediğimiz pandemi süreci, elbette tüm sektörleri etkiledi. Ancak Odeabank olarak bu süreci çok yüksek bir performansla yönetiyoruz. Yılın ilk yarısındaki sayısal verilerimizin de ortaya koyduğu gibi son derece başarılı sonuçlara ulaştık. Bu başarıda öncelikle bizlere güvenen müşterilerimizin, alanında son derece yetkin çalışma arkadaşlarımızın, teknoloji odaklı hizmet ve ürünlerimizin ve dinamik bankacılık anlayışımızın imzası var. Bizler Odeabank olarak hedeflerimizin üzerine çıkarak büyümemizi sürdürüyor, günün ve içinde bulunduğumuz sürecin koşullarına uygun olarak dijital bankacılık alanındaki yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz. Müşteri odaklı bankacılık anlayışımızı katma değer yaratan alanlarda geliştirmeyi hedefleyerek, teknolojik gelişmelerin yansıması çerçevesinde; sürdürülebilir, yenilikçi çözümleri ve dijitalleşmeyi bankamızın her alanında hayata geçirmeyi amaçladık. Dijitalleşmenin getirdiği kolaylığı insan dokunuşuyla birleştirerek “fijital” diye adlandırdığımız bir yol haritası belirledik. Odeabank olarak fiziksel ve dijital deneyimlerimizi harmanlayarak, fijital bankacılık anlayışı ile müşterilerimize en doğru yoldan, yeni nesil bir hizmet sunmayı amaçlıyoruz. Hedefimiz fiziksel hizmetlerimizle bütünleştirdiğimiz dijital deneyimimizle Türkiye’nin ve bölgenin en iyi “fijital” bankası olmak. Odaklandığımız alanlarda uzmanlığımız, özgün, yalın ve hızlı hizmetimiz ile yaşamı kolaylaştıran, sürdürülebilir toplum refahına katkı sağlayan bir banka olarak, ülkemizin ekonomik gelişimine katkı sağlamak adına tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.​