Odeabank Başarılarını Ödüllerle Taçlandırmaya Devam Ediyor

Odeabank Başarılarını Ödüllerle Taçlandırmaya Devam Ediyor​

Odeabank Başarılarını Ödüllerle Taçlandırmaya Devam Ediyor

Lübnan merkezli Bank Audi'nin Türkiye'deki iştiraki ve Türk bankacılık sektörünün genç oyuncularından Odeabank, ulusal ve uluslararası kuruluşlardan üst üste ödüller almaya devam ediyor.

Türk bankacılık sektöründe 15 yıl aradan sonra sıfırdan lisans alarak 2012 yılı itibariyle faaliyete geçen ilk banka olan Odeabank; kişiye özel bankacılık, yenilikçilik, esneklik ve ileri teknoloji stratejisiyle geliştirdiği ürün ve hizmetlerle son bir yıl içinde 30'a yakın ödül kazandı.

Odeabank son olarak, yenilenen Direkt Bankacılık hizmetleri ile küresel finans sektörünün prestijli ödüllerinden Global Banking and Finance Review Awards 2015'te "En İyi İnternet Bankacılığı", "En İyi Mobil Bankacılık Uygulaması" ve "En İyi ATM Deneyimi" ödüllerinin sahibi oldu. Odeabank, www.odeabank.com.tr ve www.bankocard.com.tr websiteleri ile Interactive Media Awards'ta Best in Class ödülüne layık görülürken "Telephone Doctor Türkiye" tarafından düzenlenen "Kalite Ligi" ödüllerinde de Odeabank İletişim Merkezi olarak üçüncülük ödülünü kazandı.

Odeabank, Türkiye'nin en saygın web ödülleri organizasyonu Altın Örümcek'te odeabank.com.tr ile halkın favorisi seçilirken, bağımsız yayın kuruluşu EMEA Finance'ten de "Türkiye'deki En İyi Yabancı Banka" ödülünü almıştı.

Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya, Odeabank'ın aldığı ödüllerle ilgili açıklamasında, "Bankacılık sektörünün genç ve yenilikçi oyuncusu olarak, kişiye özel bankacılık hizmetlerimiz ve teknolojik yatırımlarımız ile kısa süre içinde ödül rekoru kırdık" diyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: "Her geçen gün hizmet kalitemizi iyileştirmeye odaklanırken, müşteri odaklı bankacılık anlayışımızı genele yayarak sürdürmeyi hedefliyoruz. İlkelerimizden taviz vermeden hayata geçireceğimiz hedefler, ana performans göstergelerimizde bundan sonra da ilave başarıları beraberinde getirecektir. Amacımız, her yerde dile getirdiğimiz gibi 'büyükler liginde olmak' ve ekonomiye daha fazla kaynak sağlamaktır."

Odeabank Hakkında

Bank Audi'nin Türkiye'deki yüzde 100 iştiraki olan Odeabank 28 Ekim 2011'de Türkiye'de mevduat bankası olarak kurulma iznini aldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından 2 Ekim 2012 tarihinde faaliyet izni onaylanan Odeabank 533 milyon 520 bin TL ödenmiş sermayesi ile faaliyete başladı. 2014 sonu itibariyle 14 ilde 48 şubesi ile faaliyet gösteren, sektör sıralamasında 13. mevduat bankası ve 10. özel mevduat bankası konumunda olan Odeabank'ın aktifleri 25,6 milyar TL'ye; kredileri 18 milyar TL'ye, mevduatları ise 21 milyar TL'ye ulaşmıştır.