Odeabank ‘En İyi Yabancı Banka’, CEO’su ‘En İyi CEO’

Odeabank ‘En İyi Yabancı Banka’, CEO’su ‘En İyi CEO’​

Odeabank ‘En İyi Yabancı Banka’, CEO’su ‘En İyi CEO’

Uluslararası bağımsız yayın kuruluşu EMEA Finance, Odeabank’ı CEE&CIS (Orta ve Batı Avrupa ile Bağımsız Milletler Topluluğu) bölgesinin “En İnovatif Bankası” ve Türkiye’nin “ En İyi Yabancı Bankası” ödülüne layık görürken Odeabank CEO’su Hüseyin Özkaya’yı “Yılın CEO’su” seçti.

Lübnan merkezli Bank Audi’nin Türkiye’deki %100 iştiraki olarak Odeabank 2012 yılında Türkiye’de faaliyetlerine başlayıp sadece 3 yıl içinde Türkiye’deki özel bankalar arasında mevduat büyüklüğü açısından 8’inci, toplam aktifler bakımından ise 9’uncu büyük banka konumuna yükseldi. Odeabank’ın uluslararası yayın kuruşulu EMEA Finance’ten aldığı bu 3 ödül Odebank’ın başarısını bir kez daha tescilledi.

Odeabank, CEE&CIS bölgesinin “En İnovatif Bankası” ödülünü, Odeabank CEO’su Hüseyin Özkaya ise “Yılın CEO’su” ödülünü aldı. Ayrıca Odeabank, uluslararası bağımsız yayın kuruluşu EMEA Finance tarafından verilen Avrupa Bankacılık Ödüllerinde iki yıl üst üste “Türkiye’nin En İyi Yabancı Bankası” ödülünü de aldı.

Türkiye’yi de etkisi altına alan küresel ekonomik durgunluğa rağmen Odebank, hızlı büyüme performansını 2015 yılında da devam ettirerek önceki yıla göre aktiflerini %25 toplam kredilerini %21, mevduatları ise %20 artırdı. Odeabank yılı 50.3 milyon TL net kâr ile tamamladı ve bu performansıyla 2015 Avrupa Bankacılık Ödülleri’nde 3 ayrı kategoride toplam 3 ödül kazandı.

Viyana’da düzenlenen ödül törenine katılan Odeabank Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Hüseyin Özkaya, “Sıfırdan kurduğumuz Odeabank ile sektörümüze farklı ve yeni bir hizmet anlayışı getirdik. Akla ilk gelen bankalar arasında yer alma hedefiyle faaliyetlerimizi sürdürerek 2015 yılında da sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme performansı sergiledik. Türkiye bankacılık sektörü gibi rekabetin üst seviyede olduğu bir pazarda, kârlılığımızı sürdürerek bu performansa ulaşmanın, sadece ülkemizde değil uluslararası platformlarda da bir ‘başarı hikâyesi’ olduğunu bugün aldığımız ödüllerle göstermiş olduk” diye konuştu.

Odeabank, geçtiğimiz ay da uluslararası iş dünyasının saygın ödüllerinden Stevie Awards 2015'te satış ve müşteri ilişkileri alanında “Bankacılık” kategorisinde 10 ödül birden kazanarak, Stevie Awards’ta Türkiye’den en çok ödül kazanan banka olmuştu.