Odeabank faaliyete geçme iznini aldı.

Odeabank faaliyete geçme iznini aldı.​

Odeabank faaliyete geçme iznini aldı.

Türk bankacılık sektöründe 15 yıl aradan sonra sıfırdan lisans alan ilk banka olan Bank Audi'nin Türkiye'deki iştiraki Odeabank, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'ndan faaliyet iznini aldı.

Bank Audi sal'nin Türkiye'deki yüzde yüz iştiraki olan Odeabank 2 Ekim 2012 tarihinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK) faaliyet iznini aldığını bildirdi. Odeabank'a bu izin, 28 Ekim 2011'de Türkiye'de mevduat bankası olarak kurulma iznini aldıktan sonra geldi. Odeabank böylece, Türk bankacılık sektörünün 49'uncu oyuncusu oldu. Banka, 2 Ekim tarihinde bankacılık faaliyetlerine başlamak için gerekli yetkilere sahip oldu.

Bank Audi sal, Türk şirketleri ve bireylerine farklı segmentlerde yüksek kalite ve hızda finansal hizmetler vermeyi hedefleyen Odeabank'a tam destek vermeyi taahhüt ediyor.

Bank Audi Grup CEO'su Samir Hanna; "15 yıldan sonra büyük bir katma değer yaratacağına inandığımız Türkiye pazarına hitap etme fırsatını yakalamış olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Uygulamaya geçirmeyi planladığımız finansal araçlar piyasa potansiyeli kadar önemli fırsatlar içeriyor. Türkiye, bizim için mevcut ağımız açısından önemli bir stratejik genişleme ve grubun gelecek yıllardaki büyümesine katkı sağlayacak en önemli dayanaklardan biri olma özelliği taşıyor." dedi. 

Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya ise; "Bankacılık faaliyetlerimizi başlatmadan önce, faaliyet izniyle beraber, bir takım prosedürleri seri bir şekilde tamamlamayı umuyoruz. Sunmayı planladığımız yüksek hizmet kalitesi ve ürün gamını tamamlayıcı nitelikte insan kaynakları ve teknolojiye yaptığımız yatırımın, müşterilerimiz için tutarlı ve güvenilir platformlar yaratacağına inanıyorum. Sürekli olarak Türk ekonomisinin finansmanına katkı sağlamayı hedefleyen bankamız, genç bankacılara önemli istihdam fırsatları sunacaktır. Türkiye'ye sağlayacağımız bu katkıdan dolayı da mutluluk duyuyoruz."

Odeabank, yılsonuna kadar açacağı 7 adet şubesi ile müşterilerine hizmet vermeye başlayacak. Şube ağına yapılacak sürekli yatırımın yanısıra, ATM'ler, internet ve mobil bankacılık gibi direkt kanallar aracılığıyla müşterilerine hizmet vermeye devam edecek. Banka, başlıca ticari merkezleri ve şehirleri kapsayacak şekilde hızlı olarak şubeleşmeyi planlıyor. Odeabank'ın çalışan sayısı 200 kişiyi aşmış bulunmaktadır.​​​