Odeabank 7. Yılını Kutluyor

Odeabank 7. Yılını Kutluyor​

Odeabank 7. Yılını Kutluyor

Türkiye’nin genç ve dinamik bankası Odeabank, sektörün önemli oyuncuları arasında yer alarak 7. yılını geride bıraktı. Odeabank Genel Müdürü Mert Öncü, 7 yıldır olduğu gibi önümüzdeki dönemde de güçlü sermaye yapısıyla Türkiye ekonomisine kaynak sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

Türkiye bankacılık sektöründe 15 yıl aradan sonra lisans alarak kurulan ve 2012 yılında faaliyete geçen Odeabank, 7 yıl gibi kısa bir süre içinde Türkiye'nin en dinamik ve yenilikçi bankalarından biri haline geldi.

Odeabank Genel Müdürü Mert Öncü, bankanın gelecek hedefleri hakkında şunları söyledi: “Odeabank olarak güçlü sermaye yapımız, öz kaynaklarımız ve ülke ekonomisine olan uzun vadeli inancımız ile ekonomiye kaynak sağlamaya devam edeceğiz. Teknolojiyi, deneyimli insan kaynağımızla birleştirerek; önümüzdeki beş yıllık dönemde reel ekonomi ile örtüşen alanlarda büyüme kaydetmeyi hedefliyoruz. Ticari bankacılık alanında, Türkiye ihracatına verdiğimiz destek ve işlem hacimlerimiz her geçen gün artıyor. Nakit yönetimi, dış ticaret ve ödeme sistemlerindeki uzmanlığımız ile ihracat yapan firmalarımıza en kaliteli hizmeti sunuyoruz. Bireysel bankacılık alanında da müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek zengin ürün yelpazemizi sunmaya devam ederken, özellikle 30 yaş ve üstü segmentte bireysel tasarrufları artırma odaklı bir büyüme stratejisi izleyeceğiz. Müşterilerimizi merkezimize koyduğumuz çevik, yalın ve verimli iş akışlarımızla müşteri memnuniyetimizi daha üst seviyelere taşıyacağız. Bu hedeflerimize 11 ülkede faaliyet gösteren Bank Audi Grubu başta olmak üzere; IFC, EBRD gibi uluslararası saygınlığı olan diğer sermayedarlarımızın ve kurulduğu günden bu yana aynı heyecanla çalışan dinamik ekibimizin desteği ile ulaşacağımıza inanıyorum. Ülkemize, müşterilerimize, hissedarlarımıza, çalışma arkadaşlarımıza ve birlikte yürüdüğümüz paydaşlarımıza değer katmayı her zaman önceliğimiz olarak gördük. Bu önceliklerimiz doğrultusunda teknolojik altyapısı ve deneyimli insan kaynağı ile hızlı hizmet veren, ‘müşteriye özel bankacılık’ felsefesiyle müşterilerini iş modelinin merkezine alan bir banka olmaya devam edeceğiz.”